Çoğu yetişkin sorumlu şeyi yapar ve para

Admin

Administrator
Yönetici
biriktirmeye çalışır, geri dönüş getirecek şeylere yatırım yapar ve kendi mali durumlarını oluşturur. Bununla birlikte, geleceği veya mevcut sorumlulukları düşünmeden tam tersini yapan, parayı burada ve oradan fışkıran bazı bireyler vardır. Kulağa çok benzeyen bir eşiniz varsa, işte eşiniz parayı boğduğunda ne yapacağınıza dair bazı ipuçları.

Bir Finansal Plan Oluşturun

Eşinizle oturup bir mali plan oluşturun. Tasarruf edebileceğiniz ve harcayacağınız fazladan paraya sahip olmak için hem kabul edebileceğiniz bir şey yapın. Gelirinizin% 10'unu alıp kaydedebilirsiniz ya da ekstra eşyalar veya 'oyun' parası için belirli bir miktar ayırabilirsiniz. Ne yapmaya karar verirseniz verin, eşinizle bunun hakkında konuşun ve planı anladığından emin olun. Bir bütçe yaptığınızda ve eşinizi kabul etmesini sağladığınızda, işe yaramaz veya gereksiz öğeler üzerinde parayı çöpe atma olasılığı daha düşük olacaktır.

Kendinizi ve Eşinizi Ödüllendirin

Eşiniz finansal plana sadık kaldığında ve çok fazla para atmadığında, onları ödüllendirin. Tabii ki, ödülünü de alırsın. Belki ikiniz istediğiniz aile için bir şeyler satın alabilir veya yapmak istediğiniz bir şeyi yapabilirsiniz. Kimin daha sık ödüllendirilebileceğini görmek için eşinizle sevimli bir oyun yapabilirsiniz ve bu, eşinizi 'annelendirdiğiniz' gibi daha az görünmesini sağlayabilir. Kendinizi ödüllendirerek, tüm bu parayı tasarruf etmeyi daha az cesaret kırıcı hale getirir. Her ne kadar size ait olduğunu bilmenize rağmen, dokunmamanız çoğu zaman cesaretinizi kırmanıza neden olabilir. Yani, hem yapmak istediğiniz ya da yapmak istediğiniz bir şey seçin ve kendinize bir ödül verin. Bu, eşinizi daha fazla parasını korumaya teşvik edebilir.

Para kalsın

Tasarruf ettiğiniz para için, kartları, çekleri veya banka hesabı hakkındaki bilgileri sakladığınızdan emin olun. Eşiniz bu bilgiye sahip olmadığında, parayı gereksiz şeyler için kullanamaz. Tabii ki, eşinizden hiçbir şey gizlemek istemezsiniz, bu yüzden onlarla konuşmak isteyebilirsiniz. Çoğu zaman, paradan tasarruf edemeyen bireyler, iyi bir iş yapmadıklarını bilirler, bu yüzden size bakmanıza izin vereceklerdir. Bu, tasarruf etmek için çok çalıştığınız paranın kaydedildiğinden ve geleceğiniz için sahip olacağınızdan emin olmanın kolay bir yoludur!

Parayı sağa ve sola harcayan bir eşle uğraşmak zor olsa da, çömelme davranışını durdurmak için yapabileceğiniz birçok farklı şey var. Yukarıdaki ipuçlarını ve püf noktalarını kullanarak, eşinizin daha tutumlu olmayı ve daha fazla para biriktirmeyi öğrenirken ekstra para kazanmasına izin veriyorsunuz. Bu bir kazan-kazan durumu!
 
Üst