Adblockbildiğimiz üzere reklam verenlerin korkulu rüyası diyebiliriz. Türkiye genelinde adblock kullanıcısının farkında olan web site sahipleri bir çok yöntem geliştirmiştir. Bunlar neler ve bizim anlatacağım anlatımla hem görsel açıdan göz yormayan hemde kurulumu kolay olan wordpress altyapısında anlatım yapcağız.

Öncelikle kullanacağımız eklentinin ismini öğrenmemiz gerekmekte size tavsiyemiz (Ad Blocker Notify). Bu bir wordpress altyapısına sahip web siteleri için eklentidir.

Ad Blocker Notify Kurulum Anlatım

Öncelikle web sitenizin yönetim paneline giriş sağlayalım. Daha sonra Eklentiler > Yeni Ekle > Arama Kısmına > Ad Blocker Notify yazalım ve indirip etkinleştirelim..

Buradan eklenti ayarlarına giriş sağlayalım.

Daha sonra Modal Visual Options Kısmına Giriş sağlayalım.

Bu kısımda sadece 1 seçeneğimiz olacak diğer kısmlar pro versiyon için geçerli ücretli almak isteyenler için biz buradan 1. seçelim.

Görselin linkini aşşağıda sizlere vereceğim. O yüzden herhangi bir şekilde dolurmanıza gerek yoktur. görseli olduğu gibi eklerseniz daha hoş görüntü almaktayız fakat yazı yazmak isteyenler bu alanları doldurabilirler.

Bu kısımdaki ayarları görseldeki gibi dolduralım ya da buton kısmını açabilirsiniz gibi ayarlamaları sağlayabilirsiniz. Bu şekilde olduğunda kullanıcılar hiç bir şekilde kapatamıcaklar f5 attıklarında tekrar adblock uyarısı verecektir tek seçenekleri adblock kapatmak olacaktır.

Bütün ayarları olduğu gibi yaptıktan sonra test ettiğimizde karşımıza böyle bir sayfa gelecektir ve diğer adblock eklentileri gibi kötü bir görüntü ile karşılaşmamaktayız aşşağıdaki kısımlarda linkleri bulabilirsiniz.


Eklenti İndirmek İçin Görsel Tıklayalım.
Görsel indirmek için Görsel Tıklayalım.