Bilindiği üzere bir çok site sahibinin şikayeti site yavaşlığıdır ayrıca google tarafı olarak’ta site hızlarına önem vermediğini düşününce site hızımı arttırmak bizim için iyi olacağını bildirmek isterim.

WP Super Cache eklentisi ile bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen kullanıcılar olarak kullanım açısından sıkıntı çeken site sahipleri aşşağıdaki adımları yaparak sitenizin hızını arttırabilir ve bu artışı anında hissedebilirsiniz.

Kurulum

Öncelikle wordpress yönetim paneline giriş sağlayalım. Giriş sağladıktan sonra Eklentiler > Yeni Ekle > Eklenti ismini yazarak indirelim ( WP Super Cache )

Bravo. İlk adımı tamamladık şimdi sıradaki adım olan ayarları kısmına geçelim öncelikle eklenti konumu nerede olduğunu bilmeyenler için Ayarlar > WP Super Cache kısmına tıklayalım.

Ayarlar

Kolay Kısmı: Bu kısımda yapılacak pek fazla birşey yok o yüzden sizlere aşşağıdaki görseldeki gibi sunacağım ayarları ona göre ayarlayabilirsiniz.

Gelişmiş Kısmı : Bu kısımdaki ayarlamaları aşşğıdaki görseldeki gibi yapabilirsiniz.

Çok güzel ! Görüldüğü üzere 2 ayarlamaları tamamladık beraber. Şimdi Geriye Kalan Ayarlamalara geçiş sağlayalım.

Ön yükleme Kısmı: Bu kısımdaki önemli kısımları aşşağıdaki görseldeki gibi yaparsanız işlemimiz son bulacaktır. Ön bellek yüklemesini çalıştır butonuna basarak farkı göreceksiniz.